Zelenina

Datum: 12.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Svilušky ve skleníku

Dobrý den.
Každý rok mívám ve skleníku svilušky, hlavně na okurkách a melounech, později i na paprikách. Existuje nějaká pravence na tyto potvůrky? Případně prosím o radu jaký použít postřik.
Žluté lepové desky ty asi na svilušky nejsou, že? Ty jsou jen na molice?
Děkuji za odpověď.

Datum: 12.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Svilušky ve skleníku

Dobrý den i vám Vlasto.
Žluté lepové destičky do skleníků jsou určeny zejména na hubení létavých imag mšic, molice, třásněnky smutnice nebo vrtalky. Co se týče ochrany proti sviluškám a jste biologický pěstitel tak doporučuji BIOLAAGENS což je vlastně predátor. Z chemické ochrany potom například KARATE se ZEON technologií, ORTUS 5 SC, TREVIS 18EC, VERTIMEC nebo KANEMITE 15 SC. Já děkuji za dotaz

Datum: 13.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Re: Re: Svilušky ve skleníku

Děkuji za info.
O žravých vosičkách, které likvidují savý hmyz, jsem už něco zaslechl. Díval jsem se i na netu, ale nikde jsem nenašel, kde by se daly koupit. Letos, už by to nemělo smysl, ale na příští sezonu, by to za zkoušku určitě stálo. Vy máte s tímto predátorem nějaké zkušenosti? Nevím jestli mi ze skleníku neuletí, když zůstávají v horkých dnech dveře a okna otevřená?

Datum: 13.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Re: Svilušky ve skleníku

Nemáte zač. Mrknětě sem https://www.biocont.cz/cz/problematika/ochrana-skleniku_p19.htm

Datum: 18.03.2014

Vložil: qwertzuiop

Titulek: Re: Svilušky ve skleníku

.....

Datum: 02.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Zelené hnojení a česnek

Dobrý den, mám malý dotaz na odborníka. Na záhoně jsem měl jahody a ty jsem teď zlikvidoval a na podzim chci na jejich místo nasázet česnek. Myslíte, že bych tam teď mohl ještě naset hořčici jako zelené hnojení, aby se ten záhon po jahodách trochu prohnojil a zretýroval, to pak zarýt a pak tam ještě letos na podzim nasázet ten česnek? Nebude mu to čerstvě zaryté zelené hnojení vadit? A je hořčice pro tento účel vhodná?
Díky za názor.

Datum: 03.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Zelené hnojení a česnek

Dobrý den Vlasto

S jahodami jako předplodinou pro česnek nevidím žádný problém. Se zeleným hnojením (jak uvádíte hočici) je třeba počítat s tím, že to již pravděpodobně nestihnete zaorat cca 2 měsíce před výsadbou česneku. Je totiž nutné, aby byly včas zapraveny do půdy a jejich rostliny (té hořčice) se včas rozložily. Jahody již zaorané máte, takže tam problém nebude, ale pokud chcete zelené hnojení tak vybírejte nějaké s kratší vegetační dobou, abyste stihl 2 měsíce před výsadbou mít zaoráno. Děkuji za dotaz a těším se na další

Datum: 04.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Re: Re: Zelené hnojení a česnek

Děkuji za odpověď. Je zde možnost dotazů i co se týče ovocnářství? Konkrétně sloupcovitých jabloní?

Datum: 04.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Re: Zelené hnojení a česnek

V tom se moc neorientuji, ale zkuste to, případně vám to zjistím :-)

Datum: 04.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Re: Zelené hnojení a česnek

Loni na podzim jsem zasadil plot z tzv. Sloupcovitých jabloní, celkem 13 kusů. Na jaře jsem zjistil že asi u deseti stromků byli suché (asi po zimě zmrzlé) konce teminálního výhonu. Suché vršky jsem zařízl až do zdravého dřeva (bylo mi poraděno na netu). V současné době jsou na vrcholu místo jednoho terminálu dva i tři výhony (došlo k rozdvojení terminálního růstu). S tím, že k tomu dojde jsem počítal, ale nechci aby stromky rostly takto rozkošacené, rád bych udržel terminální růst.

Je mi jasné že bych měl přebytečné výhony odstranit, ale nevím kdy se doporučuje toto udělat? Už nyní v létě zastřižením, nebo až v únoru při klasickém řezu ovocných stomků? A je lepší tyto výhony zastřihnout až u kmínku, nebo za nějakým pupenem. Taky si říkám, jestli by nebylo lépe nechtěnné výhony vylomit?
Vím, je to spíš dotaz na odborníka, ale třeba znáte někoho kdo by poradil :-) Děkuji.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek