Zelenina

Datum: 07.07.2019

Vložil: JANA

Titulek: Napadení petržele mšicí hlohovou

Jaky postřik na mšici zabere?

Datum: 14.10.2018

Vložil: MatthewTeant

Titulek: Test, just a test

Hello. And Bye.

Datum: 12.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Svilušky ve skleníku

Dobrý den.
Každý rok mívám ve skleníku svilušky, hlavně na okurkách a melounech, později i na paprikách. Existuje nějaká pravence na tyto potvůrky? Případně prosím o radu jaký použít postřik.
Žluté lepové desky ty asi na svilušky nejsou, že? Ty jsou jen na molice?
Děkuji za odpověď.

Datum: 12.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Svilušky ve skleníku

Dobrý den i vám Vlasto.
Žluté lepové destičky do skleníků jsou určeny zejména na hubení létavých imag mšic, molice, třásněnky smutnice nebo vrtalky. Co se týče ochrany proti sviluškám a jste biologický pěstitel tak doporučuji BIOLAAGENS což je vlastně predátor. Z chemické ochrany potom například KARATE se ZEON technologií, ORTUS 5 SC, TREVIS 18EC, VERTIMEC nebo KANEMITE 15 SC. Já děkuji za dotaz

Datum: 13.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Re: Re: Svilušky ve skleníku

Děkuji za info.
O žravých vosičkách, které likvidují savý hmyz, jsem už něco zaslechl. Díval jsem se i na netu, ale nikde jsem nenašel, kde by se daly koupit. Letos, už by to nemělo smysl, ale na příští sezonu, by to za zkoušku určitě stálo. Vy máte s tímto predátorem nějaké zkušenosti? Nevím jestli mi ze skleníku neuletí, když zůstávají v horkých dnech dveře a okna otevřená?

Datum: 13.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Re: Svilušky ve skleníku

Nemáte zač. Mrknětě sem https://www.biocont.cz/cz/problematika/ochrana-skleniku_p19.htm

Datum: 18.03.2014

Vložil: qwertzuiop

Titulek: Re: Svilušky ve skleníku

.....

Datum: 02.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Zelené hnojení a česnek

Dobrý den, mám malý dotaz na odborníka. Na záhoně jsem měl jahody a ty jsem teď zlikvidoval a na podzim chci na jejich místo nasázet česnek. Myslíte, že bych tam teď mohl ještě naset hořčici jako zelené hnojení, aby se ten záhon po jahodách trochu prohnojil a zretýroval, to pak zarýt a pak tam ještě letos na podzim nasázet ten česnek? Nebude mu to čerstvě zaryté zelené hnojení vadit? A je hořčice pro tento účel vhodná?
Díky za názor.

Datum: 03.08.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Zelené hnojení a česnek

Dobrý den Vlasto

S jahodami jako předplodinou pro česnek nevidím žádný problém. Se zeleným hnojením (jak uvádíte hočici) je třeba počítat s tím, že to již pravděpodobně nestihnete zaorat cca 2 měsíce před výsadbou česneku. Je totiž nutné, aby byly včas zapraveny do půdy a jejich rostliny (té hořčice) se včas rozložily. Jahody již zaorané máte, takže tam problém nebude, ale pokud chcete zelené hnojení tak vybírejte nějaké s kratší vegetační dobou, abyste stihl 2 měsíce před výsadbou mít zaoráno. Děkuji za dotaz a těším se na další

Datum: 04.08.2013

Vložil: Vlasta

Titulek: Re: Re: Zelené hnojení a česnek

Děkuji za odpověď. Je zde možnost dotazů i co se týče ovocnářství? Konkrétně sloupcovitých jabloní?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek