Zelenina

Datum: 26.05.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: půda po drůbeži

Hezký dobrý den Petro
Půda na které byly slepice je pro pěstování zeleniny nevhodná?
O tom tedy slyším poprvé. Naopak si myslím že snad není nic vhodnějšího. Proslíchá se že slepičince odčerpávají z půdy kyslík, který ale lze snadno kypřením doplnit.
Když obsahuje podle vašeho známého nějakou látku (zajímalo by mě jakou) "je to jako jedna babka povídala" nevidím tedy důvod proč by to bylo nevhodné pro malé děti. Slepičincemi se normálně hnojí zelenina at už granulovanými nebo tekutými. Je to organické přírodní hnojivo tudíž lepší než minerální průmyslová hnojiva. Určitě se tedy nebojte na této půdě pěstovat, protože vám to poroste jak divé. Kdybyste přeci jenom měla strach z té záhadné látky kterou podle vašeho známého obsahuje, nechte si váš výpěstek zanalyzovat v kterékoli chemické laboratoři na obsah určitých prvků. Děkuji vám za dotaz a přeji hodně úspěchů

Datum: 13.01.2013

Vložil: Admin

Titulek: Léčivé byliny- rady a zkušenosti

Rád bych své stránky rozšířil o léčivé účinky našich známých bylin. První jsem zpracoval česnek medvěí. Prosím podívejte se na to, zdali je to pro vás přehledné a napište mi, jestli se vám to líbí, zdá se vám to dobře zpracované apod. Prosím pište mi přes Napište nám nebo do návštěvní knihy zde

Datum: 11.05.2012

Vložil: Jířa

Titulek: Keříčková rajčata

Dobrý den, prosím, vyštipují se i keříčková rajčata? Mám je předpěstovaná a už je chci vysazovat do květináčů ( malý prostor) a nevím si rady. Děkuji za odpověď.

Datum: 12.05.2012

Vložil: Admin

Titulek: Re: Keříčková rajčata

Též vás zdravím a děkuji za dotaz.
Vyštipováním by jste omezili tvorbu bohatých převislých výhonů. Je ale naopak vhodné rostlinu za 5-7 listem zaštípnout, podpoříme tím růst již založených bočních výhonů a jejich vyrovnanost.

Datum: 01.04.2012

Vložil: John

Titulek: Hnojit květak

Dobrý den, pěstuji květák na 1000m2 ploše, (přibližně 5500rostlin). Můžete mě pomoct o hnojeni, ako kolik musím tam dát a kdy (doporučená dávky a doby)?

Datum: 01.04.2012

Vložil: Admin

Titulek: Re: Hnojit květak

Pro hnojení květáku jsou doporučeny dusíkatá hnojiva o obsahu 120-140kg čistého N. Z toho 60-90kg zapravíme před výsadbou do půdy. Zbytek cca 3-4 týdny po výsadbě při začátku tvoření růžic. (síran amonný, močovina) na hnojení, (ledek amonný, močovina) na přihnojení. Draselná hnojiva aplikujeme ve formě síranové, protože květák je velmi citlivý na chlor.

Dávky: 200-250kg/ha N, 100kg/ha P, 250kg/ha K.
Pro vás budou dávky 20-25kg dusíku, 10kg fosforu a 25kg draslíku pro plochu 1000m2.

V případě dalších dotazů mi znovu napište. Díky

Datum: 01.04.2012

Vložil: John

Titulek: Re: Re: Hnojit květak

Zatím je to jasný... Mockrat dakujem.

Datum: 29.03.2012

Vložil: Hana

Titulek: Tip

Dobrý den.
Doporučuju stránky pro inspiraci.
Je tam hodně rad pro zahrady a receptů:
https://exterier.hyperbydleni.cz/venkovni-rostliny/2134-snadne-pestovani-krasnych-narcisu/

Datum: 25.03.2012

Vložil: Admin

Titulek: Jaro 2012

Zdravím všechny návštěvníky stránek.
Jak se vám daří v letošní sezoně? Podělte se s námi o své nápady a zkušenosti v pěstování zeleniny. Co máte nejbližšího v plánu se zaharadou?

Datum: 16.06.2012

Vložil: VeRuSo

Titulek: Re: Jaro 2012

Zdravím návštěvníky těchto stránek.
Letošní zima byla suchá a únorové mrazy se podepsaly na rostlinách. Vymrzly jahody, ibišek,meduňka. Násada květů a plodů na ovocných stromech velká. Noční mráz ze 16 na 17 května spálil třešně, meruňky, švestky,jablíčka,rajčata a brambory. Takže ovoce letos nebude žádné,rajčata obrůstají. Bude pozdější sklizeň. To co na zahrádce roste, tak je plné mšic. Celer, fazole, kapusta, kopr, špenát apod. Ovocné stromy jsou také plné mšic. Červený rybíz, ještě nedozrálý už sklízejí vrabci. Má vůbec cenu něco pěstovat.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek